Media Blog

Dla mnie = ode mnie!

Lipiec 30th, 2013

Każdemu z nas zdarzyło się pobrać plik w Internecie. Każdy, kto kiedykolwiek studiował przyzna, że głównie na tym opiera się obecnie gromadzenia materiałów przed sesją. Wiadomo jednak, jak wygląda udzielanie się na różnego rodzaju elektronicznych skrzynkach poszczególnych grup studenckich, pracowniczych, czy szkolnych – każdy oczekuje szybkiego dostępu do tego, co go interesuje i czego pilnie potrzebuje, jednak niechętnie udostępnia to, nad czym sam się napracował. Człowiek z natury ceni sobie swoją pracę, natomiast to, co łatwo mu przychodzi, z założenia mu się należy. Jak się to ma do netykiety? Co prawda – nawet analizując zasady uprzejmości internetowej – nikt nigdy nie nakłoni nas do publikowania materiałów ze swoich zasobów, jednak warto pamiętać, że prędzej czy później nie znajdziemy w sieci odpowiedzi na nasze pytania, jeżeli jako użytkownicy nie będziemy współpracować. Niech każdy z nas, korzystających z dysków grupowych wyrabia w sobie nawyk, aby – jeśli korzystam z cudzych źródeł, publikować również swoje własne, a funkcjonowanie i realizowanie celów z pewnością okaże się łatwiejsze!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

:mrgreen: :neutral: :twisted: :shock: :smile: :???: :cool: :evil: :grin: :oops: :razz: :roll: :wink: :cry: :eek: :lol: :mad: :sad:

RSS feed for these comments. | TrackBack URI

rapidgator za sms Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms