Media Blog

Ściąganie a piractwo

Lipiec 30th, 2013

Czasami, kiedy ściąga się coś z Internetu nie myśli się o jego pochodzeniu, o jego prawdziwości, czy naszym prawie do ściągnięcia tego pliku na dysk swojego komputera. Często bywa tak, ze niepozorny pliczek ściągnięty z Internetu może się okazać, jako pobrany nielegalnie i można ponieść konsekwencje za swoje niedopatrzenie. Dlatego też tak mocno naciska się na walkę z piractwem, popularyzuje się kupno plików legalnie poprzez odpowiednie, bezpieczne serwisy i strony internetowe. Jest to ważne, aby nie stać się przypadkowo internetowym przestępcą, a jednocześnie nie okradać autorów danych plików, co już jest poważniejsze ze względu na łamanie prawa autorskiego do pliku. Przecież żaden człowiek nie chciałby zostać ani okradziony przez Internautę, ani żadne Internauta nie chciałby ponieść konsekwencji za ściągnięty nielegalnie plik. Pobieranie treści z Internetu jest dość łatwe, ale trzeba uważać skąd się pobiera. Wyjątkiem jest na przykład ściągnięcie zdjęcia z blogu koleżanki czy kolegi, jeśli wyraził na to zgodę. To są wyjątkowe sytuacje pomiędzy znajomymi. Z obcymi dla siebie ludźmi już tak nie jest, żaden Internauta nie dostałby pliku od autora utworu jeśliby poprosił.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

:mrgreen: :neutral: :twisted: :shock: :smile: :???: :cool: :evil: :grin: :oops: :razz: :roll: :wink: :cry: :eek: :lol: :mad: :sad:

RSS feed for these comments. | TrackBack URI

rapidgator za sms Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms